Gdzie zjeść w Krakowie

Smaczna restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz smacznie zjeść? Wśród wielu wariantów, które proponuje europejska sztuka kulinarna na główną uwagę zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to kalejdoskop smaków, połączeń oraz duża dawka zdrowia.

Typowe włoskie smaki

Polakom restauracja włoska, kojarzy się głównie z makaronem i pizzą i czasem z winem. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to też takie pyszności jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne włoskie jedzenie

Makarony są podstawą włoskiej kuchni. Włosi przygotowują pasty w dziesiątkach form. W zasadzie niełatwo wymyśleć produkty których nie można dołączyć do tej potrawy. Krakow Restaurant italian Cuisine Ryby, szeroki wybór mięs, np. wieprzowe czy dziczyzna i rożnorodne przyprawy, powodują, że makarony można jeść codziennie.

Następną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Prawidłowo przyrządzona pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To też canelloni, focaccia, ravioli i szeroki wybór deserów – takich jak granita czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie skosztować wina czy pełnych aromatu serów- gorgonzoli, mascarpone oraz grana padano.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *